СТАТУТ СКАУТПРИЯТУ

ВСТУП

    1.1 Це Положення містить інструкції про допоміжні товариства при судинних ОСКир. Такі групи складаються з батьків членів Організації та доброзичливців і називаються  Спільнота Батьків та Друзів Скаутів ОУС- Скаутприят, надалі Скаутприят.
    1.2 Скаутприят-допоміжна Спільнота і невідємна частина Організації Українських Скаутів ОУС, ініціатива і підконтрольна керівництву Спільноти. Осередок Скаутприята (Клуб Скаутприята) може бути створений при Дружині, Стягу та Окрузі ОУС.
    1.3 Скаутприят не є одиницею ОУС, однак є невідємною частиною ОУС, в той же час в очаї громадскості представляє Організацію Українських Скаутів ОУС. Отже Скаутприят має погоджувати свої з проводом ОУС, з проводом даного осередку, а члени повинні утримуватися від дій, здатних зашкодити доброму імені ОУС. 
    1.4 Скаутприят в цілому, та окремі його члени можуть виступати від імені ОУС.

МЕТА ТА ЗАВДАННЯ СКАУТПРИЯТУ

   2.1 Скаутприят є допоміжним органом при Дружині, Стягу або Окрузі ОУС, основною метою якого є матеріальна і моральна допомога керівникам у їх організаційній роботі.
    2.2 Члени Скаутприяту  можуть брати активну участь у діяльності ОУС, допомагаючи в організації занять, проведення походів і таборів, ділячись наявними у них знаннями, навичками й уміннями, а також у прийнятті випробувань за тими спеціальностями, які вони давали скаутам (за згодою проводу організаційної групи) .
    2.3 Матеріальна допомога полягає в зборі необхідних коштів для придбання табірного і міського інвентарю та обладнання, нерухомого майна (наприклад, ділянки для табору і приміщення для штаб-квартири і зборів), а також для придбання необхідних скаутських навчальних матеріалів, друкарського обладнання, видавництва журналів та допомог і покриття інших витрат, необхідних для нормальної та продуктивної роботи даного з’єднання. Матеріальні засоби збираються шляхом збору членських внесків, пристрої лотерей, балів та інших починань.
2.4 Допомога Скаутприяту може виражатися також у сприянні з’єднанню у проведенні релігійного, національного та культурного виховання членів одиниці, шляхом влаштування доповідей, лекцій та інших починань.

ВНУТРІШНЯ ОРГАНІЗАЦІЯ Скаутприяту

    3.1 У своїй внутрішній роботі, для виконання добровільно взятих на себе зобов’язань, Скаутприят керується власним статутом, Статутом ОУС та Правильника ОУС.
   3.1.1 У кожному статуті Скаутприяту повинно бути зазначено, що діяльність Скаутприяту не сміє суперечити Статуту та Правильникам ОУС.
   3.1.2 Назва Клубу, який є частиною Скаутприят, повинно бути зазначено в статуті даного Скаутприята (наприклад, Спільнота Батьків та Друзів Скаутів ОУС- Скаутприят і назва Клубу, наприклад: Спільнота Батьків та Друзів Скаутів ОУС- Скаутприят Округи Львів Клуб Скаутської Інтелігенції).
    3.1.3 Провід орггрупи пред’являє проект статуту Скаутприяту Раді для перевірки узгодженості з Статутом та Правильниками ОУС.
3.1.4 Проект статуту Скаутприяту, перевірений Радою, приймається шляхом голосування всіх членів Скаутприяту.
    3.2 Скаутприят вибирає з свого середовища правління, наглядову раду та інші необхідні для роботи органи. Провід даної орггрупи ОУС автоматично входить до правління Скаутприяту, як повноправний член останнього.

ВЗАЄМОВІДНОСИНИ

    4.1 Провід даної орггрупи ОУС автоматично входить до правління Скаутприяту. На зборах правління Скаутприяту обов’язкова присутність його або уповноваженого ним представника.
  4.2 Для збереження автономного статусу Скаутприяту, інші керівники організаційної групи можуть брати участь у роботі Скаутприяту лише з правом дорадчого голосу.
4.3 Скаутприят, його правління і комітети не мають права контролю над роботою орггрупи.
4.4 Скаутприят, представляючи батьків і друзів, має право цікавитися програмами і матеріалами, якими користуються виховники та Дружинові, провід в роботі, а також цікавитись фізичним станом дітей (питання гігієни, харчування і т.д.). Члени Скаутприяту мають право бути присутніми на зборах та інших починаннях, за змовою з керівництвом з’єднання.
4.5 Члени Правління Скаутприяту мають право брати участь у зборах керівного складу одиниці ОУС, присвячених питанням планування та організації діяльності одиниці, з правом дорадчого голосу.

ДІЯЛЬНІСТЬ СКАУТПРИЯТУ

5.1 Діяльність Скаутприяту, адміністрація та фінанси проводяться окремо від таких самих функцій ОУС.
5.2 Всі матеріальні засоби, придбані Скаутприятом, після покриття власних витрат, призначаються для роботи даного з’єднання ОУС.
5.3 При ліквідації Скаутприяту, після покриття всіх витрат, що залишилися, автоматично переходять з’єднанню, а якщо воно закрито, то – вищої інстанції ОУС. Для прийняття майна, начальник даної інстанції призначає трьох керівників.
5.4 Ні члени Скаутприяту, ні члени ОУС, як особисто, так і групами, не мають права претендувати на будь-яку частину майна Скаутприяту.
5.5 Зміст пунктів 5.2, 5.3 та 5.4 має обов’язково бути включено до статуту Скаутприяту.

ПРИПИНЕННЯ ДІЯЛЬНОСТІ СКАУТПРИЯТУ

6.1 Діяльність Скаутприяту припиняється:
6.1.1 Відповідно до рішення загальних зборів Скаутприяту.
6.1.2 На вимогу проводу цього з’єднання, за згодою вищої інстанції ОУС.
6.1.3 При закриття даного з’єднання.
6.2 Ліквідація коштів і майна проводиться згідно з п. 5.

Напишіть відгук

Заповніть поля нижче або авторизуйтесь клікнувши по іконці

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out /  Змінити )

Google photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Google. Log Out /  Змінити )

Twitter picture

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Twitter. Log Out /  Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out /  Змінити )

З’єднання з %s